Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego
19 kwietnia 2024r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

3 Niedziela Wielkanocna 14.04.2024r.

1.     Dziś 3 niedziela Wielkanocna. Deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, proszę złożyć na ołtarzu. Tydzień temu w zbiórce na Caritas Diecezjalną zebraliśmy 564zł.

2.    Zapraszam do udziału w między-narodowym Konkursie plastycznym: dzieci, młodzieży i dorosłych z racji 900-lecia ustanowienia diecezji lubuskiej w GÓRZYCY, termin do 22 kwietnia, forma dowolna informacje w gablocie.

3.    Już dziś zapraszam do Tryduum  majowego w GÓRZYCY z racji jubileuszu powstania diecezji lubuskiej w GÓRZCY:

·       W niedzielę 5 maja usłyszymy podczas Mszy o historii naszej Miejscowości, następnie po południu od godz. 15.00 rusza Festyn przy kościele, pyszne ciasto, grill, kawa i serduszka niespodzianki o godz. 16.00 odbędzie się koncert w naszym kościele z racji Jubileuszu, po koncercie dalej trwać będzie Festyn.

·       Dla dzieci 6 maja koncert w Gminnym Ośrodku Kultury w Górzycy o godz. 12.00 wydarzenie Historyczne. Msza na cmentarzu w Górzycy 6 maja w poniedziałek o godz. 18.00 za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich.

·       Odpust Parafialny w Górzycy 7 maja we Wtorek o godz. 18.00, sumę Odpustową i słowo Boże wygłosi ks. Kanonik dr Jan Romaniuk.

4.    Aby udekorować ołtarz kwiatami na czas odpustu, ofiary na ten cel możemy wrzucać do puszki przy kracie. Bóg zapłać.

5.     W sobotę 20 kwietnia najmłodsi ministranci jadą na mecz piłki nożnej do Gorzowa.

6.     Ośno Lubuskie zaprasza na Koncert 20 kwietnia o godz. 18.00 w kościele św. Jakuba z racji 900-lecia diecezji Lubuskiej.

7.    Natomiast 21 kwietnia w OSP Górzyca o godz. 13.00 w niedzielę odbędzie się charytatywny Kiermasz Ciast dla Pana Michała.

8.    Potrzebujesz okularów zapraszamy na bezpłatne badanie wzroku OPTO-BUS 16 maja czwartek w Górzycy parking przy Gminnym Ośrodku Kultury w godz. 16.30 do 18.00, zapisy pod numerem tel: 570 107 107 więcej w gablocie ogłoszeń.

9.    Zachęcam do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”.

10.                       Dziękuje za posprzątanie świątyni, za ofiary na kościół Bóg zapłać.

11.                      Życzę wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom najbliższych dni wszelkiego dobra i Bożego błogosławieństwa.

12. W nadchodzącym tygodniu wspominamy zmarłych z naszej parafii:

·     W GÓRZYCY: Regina Krakowiak, Stanisława Kapciak, Jadwiga Misiak, Józefa Nowakowska, Jan Działek, Marceli Smoniowski, Katarzyna Tenyszyn, Eryk Plichta, Józef Koziorowski,

·     W GOLICACH: Władysław Krzemień, Wacław Krupowicz, Elżbieta Karczewska,

·     Wczoraj w Górzycy pożegnaliśmy śp. Henryka Skawińskiego, żył lat 44 i w Żabicach śp. Weronikę Michałowską żyła lat 23.

PIELGRZYMKI - WYJAZDY

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

PIELGRZYMKA do Rzymu dla ministrantów

Termin wyjazdu: 24-29.06.2024

Wylot z Pragi: 24 czerwca w poniedziałek godz. 11.00   – przylot do Rzymu  Fiumicino13.00

Wylot z Rzymu: 29 czerwiec w sobotę godz. 19.00 – przylot do Pragi 21.00

Cena obejmuje:

przelot samolotem Praga – Rzym i z powrotem, bagaż podręczny do 10 kg. o wymiarach 45x36x20 plus bagaż zakupiony 10 kg. lub 20 kg.

transfer lotniskowy – ( w Rzymie z lotniska do Domu Polskiego i z powrotem), przejazdy metrem, kolejką i autokarem w Rzymie.

zakwaterowanie w Rzymie – Dom Polski Jana Pawła II na Via Cassia 1200- dzielnica Giustiniana, 5 noclegów w pokojach 4 i 6 –osobowych, 5 śniadania kontynentalne (pieczywo, dżem, szynka, ser, kawa, herbata) i 5 obiado-kolacji, zestaw słuchawkowy na zwiedzanie z przewodnikiem lokalnych w Rzymie - Watykan, opiekę kapłana, ubezpieczenie KL, NNW i bagaż oraz składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, opłata klimatyczna. Bilet ulgowy do Muzeum Watykańskiego, do Coloseum i Forum Romanum.

Cena nie obejmuje:

ubezpieczenia od chorób przewlekłych, wydatków osobistych.

W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena w restauracji w Rzymie to ok. 10-15 €).

UWAGA!

Dopuszczalny bagaż bezpłatny podręczny do: 10 kg , uczestnik ma mieć ze sobą ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport, oraz kserokopie tego dokumentu), uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo sami ubezpieczyć się od chorób przewlekłych

PROGRAM RAMOWY:

Rzym to największe muzeum świata na świeżym powietrzu – zabytków i śladów przeszłości nie trzeba tu szukać, znajdą nas same. Rzym to miasto wody, w którym znajdziecie najpiękniejsze fontanny świata. To też miasto papiestwa, skąd pochodzą dekrety dotyczące ponad miliarda ludzi na całym świecie! To w końcu miasto artystów, którzy właśnie tu tworzyli swoje dzieła! Rzym nie na darmo nazywany jest Wiecznym Miastem – trwa niezmiennie od wieków i od wieków fascynuje! godziny odlotów mogą ulec zmianie. Program ma ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie, ilość uczestników jest ograniczona 25 do 30 osób,
- Rezerwacja Mszy w Rzymie przy grobie św. Jana Pawła II  - 25 czerwca wtorek – 7.15 do 8.00

- zwiedzanie Muzeum Watykańskiego 25 czerwca wtorek  od 10.00 do 13.00

- Spotkanie z Papieżem 26 czerwca środa od 9.00 do 11.00

- Rezerwacja Coloseum 27 lub 28 czerwiec – wejście ok 9.30, wyprawa nad Morze do Lido Ostii 27 lub 28